Psikolog Maaşları Ne Kadar?

resim yok1 Psikolog Maaşları Ne Kadar?Psikolog Maaşları Ne Kadar?
Psikolog maaşları çalışılan kuruma ve sizin deneyim sürenize bağlı olarak belirlenmektedir. Devlet kurumlarında psikolog olarak çalışan kişilerin maaşları ortalama olarak 2 bin – 2 bin 500,00 lira arasında değişirken özel sektörde bu rakamlar biraz daha düşmektedir.

Psikolog maaş oranı özel sektörde yeni işe girenler için 1.500 – 1.700 lira arasında değişmektedir. Ancak psikolog olarak iş deneyimi edinir ve kariyerinizi belirli yerlere taşırsanız kendinize özel klinik açarak bu rakamların çok daha üzerinde kazanmanız da mümkündür.Psikolog iş ilanları ve forum sitelerini incelerseniz telaffuz edilen çok daha yüksek rakamların sadece yanıltıcı olduğunu sizde anlayabilirsiniz. Peki psikolog olmak için ne yapmak lazım ve psikolog nasıl olunur? Psikolog olmak için yapmanız gereken ilk şey iyi bir eşit ağırlık öğrencisi olmaktır. Düzenlenen ÖSS sınavında eşit ağırlık puanınıza bağlı olarak üniversitelerin psikoloji bölümlerini kazanmanız halinde psikolog olmak fırsatını yakalayabilirsiniz. Psikolog maaşları çok yüksek olmasa da işin prestiji ve sosyal statüsü de göz önünde bulundurulabilir.

Google Son Aramalar:

  • piskolokların maaşı nekar
  • psikolog maaşları ne kadar
  • Pisikolog maaşı
  • psikologların maaşı ne kadarcoded by nessus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>